Pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy

Obecnie w domu parafialnym (w mieszkaniach i salkach) przebywa 24 uchodźców z Ukrainy (matki z dziećmi). Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w sprzątaniu i przygotowaniu mieszkań i salek oraz darczyńcom wszystkich potrzebnych produktów do urządzenia miejsc noclegowych.


Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają. Dar materialny na rzecz uchodźców, którzy przebywają w naszym domu parafialnym, można składać w kościele do skarbonki św. Antoniego. Osoby chcące zakupić jakieś produkty dla naszych Gości prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem.

Przypominamy, że w każdą niedzielę o godzinie 15:00 w domu parafialnym przy kościele św. Pawła w Nowym Bytomiu organizowane jest spotkanie dla wszystkich, którzy znaleźli schronienie w Rudzie Śląskiej. Podczas spotkania jest modlitwa w języku ukraińskim o zakończenie wojny na Ukrainie, za wszystkich którzy tam pozostali oraz za wszystkich którzy walczą o wolność dla swojej Ojczyzny. A po modlitwie odbywa się spotkanie przy kawie i śląskim kołoczu.

Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim mieszkańcom Ukrainy, którzy zamieszkali na terenie naszej parafii i miasta. Organizatorzy proszą, aby – jeśli byłaby taka możliwość – umożliwić dojazd na spotkanie.