PIELGRZYMKOWYM SZLAKIEM – SANDOMIERZ, LUBLIN, KAZIMIERZ DOLNY

Termin: 13-15.09.2019          

Cena: 590 PLN

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI

1 dzień: Zbiórka o godzinie 6.45. Przejazd do Baranowa Sandomierskiego, zwiedzanie renesansowego zamku, dawnej siedziby rodów magnackich. Wyjazd do Sandomierza, zwiedzanie starego miasta z Katedrą, Domem Długosza, renesansowym rynkiem oraz  romańskim kościołem św. Jakuba i wąwozem Królowej Jadwigi. Przejazd do pensjonatu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie Lublina, miasta królewskiego Korony Polskiej, zwiedzanie kaplicy Trójcy Św. ze wspaniałymi malowidłami gotyckimi, starówki, kościoła, który król Jagiełło wzniósł w podzięce za zwycięstwo grunwaldzkie. Następnie przejazd do Kozłówki, jednego z najcenniejszych pałaców w Polsce, zachowanych po II wojnie z pełnym wyposażeniem. Na zakończenie dnia coś dla zdrowia-Nałęczów. Spacer po parku zdrojowym, wypoczynek. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Puław, zwiedzanie pałacu książąt Czartoryskich, ogrody wraz z Domkiem Gotyckim, pierwszym polskim muzeum, założonym przez Izabellę Czartoryską i Świątynią Sybilli. Kazimierz Dolny – zwiedzanie zabytkowego miasta portowego w zakolu Wisły, gdzie zachowały się liczne, zabytkowe spichlerze. Kamieniczki renesansowe potężnych rodów kupieckich, kościół farny, dzielnica żydowska, Góra Krzyży.

Informacje dodatkowe:

Program jest ramowy, kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie. W programie jest czas na codzienną Mszę św.

Cena pielgrzymki obejmuje:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem (odbiór z parafii),
  • 2 noclegi w pokojach dwu- i trzyosobowych, wyżywienie w postaci śniadanie (2) i obiadokolacja (2), kawa lub herbata do kolacji, opieka pilota.

Cena pielgrzymki nie obejmuje:

  • przewodników miejscowych i biletów wstępu – ok. 60PLN (zniżki dla emerytów po okazaniu legitymacji)

Kontakt:

ORBI

ul. 11 Listopada 60-62 lok. 201; 43-300 Bielsko-Biała

Renata Juraszek

Tel.: 601 706 984

Marcin Kwaśny

Tel.: 603 808 599

e-mail: pielgrzymki_orbi@interia.pl, biuro@orbipielgrzymki.pl; www.orbipielgrzymki.pl

ZAPISY – w kancelarii lub u ks. Proboszcza. Przy zapisie zaliczka  200zł. Pozostała część do końca sierpnia.

W tej chwili brak wolnych miejsc.