Paczka dla Ukrainy

Ruszyła akcja Paczka dla Ukrainy w odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę. Skala kryzysu humanitarnego rośnie z każdą minutą. Brakuje żywności, środków higienicznych, opatrunków.

Kobiety z dziećmi czekające wiele godzin w kolejce do przejścia granicznego, nie mają co dać dzieciom do jedzenia. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny i wspólnoty parafialne, bądź przekazywane na miejscu uchodźcom z Ukrainy, którzy nie posiadają środków do życia.

Paczkę należy przygotować według konkretnej listy 34 produktów, która jest dostępna w na stronie diecezjalnej Caritas w aktualnościach https://katowice.caritas.pl. Prosimy o zakupienie wyłącznie wskazanych produktów, umieszczenie ich w kartonowym pudle o wymiarach: szerokość 53 cm x głębokość 40 cm x wysokość 26 cm. Zdajemy sobie sprawę, że na rynku trudno znaleźć tego rodzaju rozmiar. Dlatego dopuszczamy inne rozmiary, zbliżone do podanych przez Caritas Polska. Ważne, by zgadzała się ilość i masa produktów. Caritas Polska prosi aby do paczki dołożyć środki przeciwbólowe typu IBUPROM, APAP, które można kupić w sklepie. Masa paczki powinna wynosić max. 16-18 kg. Do paczki wkładamy również list napisany po ukraińsku, którego treść jest również do pobrania ze strony internetowej Caritas. Kartony powinny być wytrzymałe i zamykane od góry.

Prosimy o niezaklejanie zamknięcia. Gotowe kartony przekazujemy do kancelarii parafii w godzinach urzędowania (we wtorki i piątki w godz. 8.00 – 11.00 i we wtorki w godz. 16.00 – 18.00).

List do paczki