MODLITWA DO MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ

Matko Boża, Królowo Różańca Świętego! Dziękuję Ci za opiekę nade mną i moimi najbliższymi. Dziękuję, że zostaliśmy obdarzeni łaską wiary, że możemy liczyć na Twoją macierzyńską troskę i miłość. Dziękuję Ci za modlitwę różańcową, która jest tak bliska mojemu sercu. Tak bardzo pragnę odmawiać ją jak najczęściej.

Matko Boska, proszę, spraw, bym w natłoku obowiązków dnia codziennego nigdy nie zapomniała o Tobie i odmawianiu różańca. Pomóż mi, bym zawsze odmawiała modlitwę różańcową z jak największą czcią i pobożnością, bym potrafiła całym sercem przyjąć i rozważyć w duszy wszystkie tajemnice różańca, bym dzięki niemu jeszcze bardziej zbliżyła się do Ciebie i naszego Pana Jezusa Chrystusa. Spraw, by dzięki Różańcowi Ewangelia stała się moim życiem, bym umiała żyć jej wartościami i Jej prawdą na co dzień. Bym każdym czynem i wypowiedzianym słowem świadczyła o swojej wierze.

Matko Boża, daj, by różaniec był dla mnie najlepszą odpowiedzią na wszystkie wątpliwości i doczesne zmartwienia, bym dzięki niemu potrafiła przeżyć moje cierpienia i lęki w pokorze i pokoju serca, bym nigdy nie zapomniała o ofierze Twojego Umiłowanego Syna, o Jego wielkim cierpieniu na Krzyżu. Pozwól mi dzięki różańcowi zobaczyć moje życie w szerszej perspektywie, bym pamiętała o Królestwie Bożym, o tym, co naprawdę ważne.

Najlepsza Matko, czuwaj przy mnie i moich najbliższych. Powierzam nas wszystkich Twojej matczynej opiece. Amen.