DRODZY RODZICE DZIECI KOMUNIJNYCH!

W związku z najnowszym zarządzeniem naszego Biskupa odwołujemy I spowiedź dzieci przewidzianą wcześniej na 2 kwietnia. Kopiuję najważniejsze informacje z zarządzenia odnośnie Komunii:

a.    wariant I: jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół, należy odwołać wszystkie I Komunie Święte do czasu ustania epidemii.
b.    wariant II: jeżeli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o przyjęciu I Komunii Świętej należy pozostawić rodzicom w porozumieniu z księdzem proboszczem. Każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, nie może decydować głosowanie lub wola większości.

3.    Gdyby rodzice zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym (zwykle majowym) terminie, należy uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę.

4.    Gdyby rodzice nie zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym terminie, należy im to umożliwić w terminie późniejszym, kiedy sami uznają, że zagrożenie dla ich dzieci minęło.

Pozostaje nam czekać na rozwój sytuacji. Oby zagrożenie do Wielkanocy minęło. Jeśli nie – będziemy rozmawiać po ustaniu epidemii. Do tego czasu proszę przygotowywać dzieci do I spowiedzi oraz, wspomagając się podręcznikiem, ćwiczeniami, ale przede wszystkim własnym doświadczeniem wiary – przygotowywać dzieci do spotkania z Jezusem w Eucharystii.

W razie pytań – 602 692208