Zdrapka Wielkopostna

W najbliższą niedzielę po Mszach Świętych Dzieci Maryi będą rozprowadzały zdrapki wielkopostne. Jest to propozycja zadań i postanowień do wykonywania w czasie zbliżającego się Wielkiego Postu, które mogą pomóc nam przeżyć ten okres owocnie i świadomie. W tym roku hasłem przewodnim zdrapki wielkopostnej są słowa „Pokój mój daję Wam”.


Więcej o tej inicjatywie można przeczytać poniżej.

Co kryje Zdrapka 2023 • Pokój mój daję wam!

W obliczu skutków pandemii, wojny, kryzysów światowych i osobistych coraz częściej brakuje nam oparcia, poczucia bezpieczeństwa – dopóki nie usłyszymy słów: „Pokój mój daję wam”.  Tę obietnicę uczyniliśmy hasłem przewodnim Zdrapki 2023.

MOTYW GRAFICZNY: Zadania układają się w kształt drzewa, którego pień tworzą Popielec i Triduum Paschalne z Wielkanocą.

DRZEWO ŻYCIA: Drzewo symbolizuje trwałość – jest silne, bo głęboko zakorzenione w życiodajnej ziemi. W jego gałęziach można znaleźć schronienie przed wichurą i drapieżnikami. W Biblii drzewo figowe to symbol dostatku i bezpieczeństwa.


ZDRAPKA NA DOBRY POCZĄTEK: nie czekaj – już teraz zdrap gołębicę!

DLACZEGO NIE MA DAT NA ZDRAPCE?  Nowością jest częściowa rezygnacja z porządku chronologicznego. Na niektórych polach daty zastąpione zostały inspiracjami typu „WIARA”, „MODLITWA”, „DZIAŁANIE”. Nie trzeba zdrapywać po kolei. Można kierować się potrzebą ducha i ciała.


BŁOGOSŁAWIEŃSTWA: Wprowadzamy Boży pokój do naszych serc i do naszego otoczenia. Zaprosiliśmy wiele osób, aby wypowiedziały nad nami błogosławieństwo. Przyjmij je i przekaż dalej.


PIERWSZE ZADANIE: Rozpoczynamy zachętą do zastanowienia nad tym, czego najbardziej pragniemy na Wielki Post.

OSTATNIE ZADANIE: Wielkanocna Loteria LosoFun. W tym roku ostatnia zdrapka skrywa niespodziankę w postaci losowania nagród.